KOLYE ÇEŞİTLERİ NELERDİR? KADINLAR İÇİN BEŞ MODA KOLYE ÇEŞİDİ

Pazartesi, Nisan 08, 2019

kolye çeşitleri kapak görseli

Bir kolye, biz kadınların mücevher kutusundaki en önemli parçalarından biridir. Bu makalemde sizlere, çeşitli kıyafetlerle kombinleyebileceğiniz kolye çeşitlerini kısaca derlemeye çalıştım. Gelin şimdi bu kılavuz ile size en çok uyan, son moda kolye seçiminiz için fikir sahibi olun.


Kolye Çeşitleri

Gerdanlık

Köprücük kemiğinin hemen üstünde konumlanacak şekilde tasarlanmışlardır. Boynunuzun dinginliğini vurgulamak istiyorsanız, gerdanlık tipi kolyeleri seçebilirsiniz. Bu kolye tek bant, katmanlı veya boncuk dizimi şeklinde olabilir. Gerdanlık kolyeler, herkesin dikkatini çekeceğinden emin olduğunuz askısız bir elbise ile harika görünüyorlar. Aynı zamanda, gündelik giyim için de mükemmel bir alternatif oluşturmaktadırlar.
Aşağıdaki görselde sizlere Nihal'in Rüyası'ndan, bu türe uygun çeşitleri bir bakışta gözden geçirebileceğiniz bir kolaj hazırlamaya çalıştım.

gerdanlık kolye çeşitleri görseli
Gerdanlık Kolye çeşitleri

Sarkıt

Bazen, günlük kullanım için basit ve şık bir görünüm yaratan farklı alternatifler de vardır. Sarkıt kolye de bunlardan biridir ve çeşitli şekil ve boyutta olabilirler. Rivayete göre, zayıf görünüm etkisi yaratmak için de kullanılabilirler.
Yine bu türe örnek olarak, kahverengi tonlarının kullanıldığı taşlı parçayı dikkat ve beğenilerinize sunarım.

sarkıt kolye görseli
Sarkıt Kolye

Eşarp

Bu tür şaşırtıcıdır ve size gardırobunuzda çifte fayda sağlar. Fular gibi kullanılabilmesinin yanında, sıra dışı bir mücevher parçası olarak da kullanılabilirler. Farklı kıyafetlerle farklı görünümler yaratmak, tamamen sizin hayal gücünüz hakimiyetindedir.
Örnek görseldeki parça, projelerim arasında yer almaktadır. Dileyen, isteyen olursa bana ulaşmanız durumunda kişiye özel tasarım yapabilirim.

eşarp kolye görseli
Eşarp Kolye

Burgu

Burgu ya da bükümlü olarak anılan, çok boncuklu çeşitli katmanların bir kolye oluşturmak üzere büküldüğü el yapımı kolye çeşididir. Parti elbiseleriyle olduğu kadar, ofis kullanımı için de harika birer parçadır.
Örnek olarak, yoğun beğeni alan, kırmızı, siyah ve beyaz kum boncuk ve boru aparatlarının kullanıldığı Burgu Boru Kolye görselini dikkatinize sunarım.

burgu boru kolye görseli
Burgu Boru Kolye

Önlük

Adından da anlaşıldığı gibi bir önlük gibi boynu örter. Günümüzde, el yapımı kolyelerin en şirinlerinden biri olarak anılır. Derin dekolteler ve bluzlarla harika görünür.
Bu türe örnek olarak yine Nihal'in Rüyası tasarımlarından biri olan ve çeşitlerinin mevcut olduğu nadide el yapımı kolye çeşitlerinden birini sunmama izin verin.

önlük kolye görseli
Önlük Kolye

Bunları da Beğenebİlİrsİnİz

0 yorum

Facebook'da beğenİn