ÇİFTE SONSUZLUK SEMBOLÜ

Salı, Nisan 30, 2019

çifte sonsuzluk sembolü kolye kapak görseli

Çifte sonsuzluk sembolü, birçok kişinin anlamını bilmediği ilginç bir kavramdır. Son yıllarda sıkça görülen bu sembol, artık hepimize tanıdık gelmeye ve daha çok beğeni almaya başladı. Bunun arkasında, popülerliğinin ani şekilde artması gösterilebilir. Şimdi gelin, çifte sonsuzluk sembolü nedir, sonsuzluk ve çifte sonsuzluk arasındaki farklar nelerdir gibi soruların yanıtlarına cevap arayıp bu büyüleyici simgenin farklı kaynaklarını keşfedelim.


Çifte Sonsuzluk Sembolü Anlamı

Çifte sonsuzluk veya çiftli sonsuzluk sembolü, takılarda sıklıkla kullanıldığı gibi aynı zamanda dövme dünyasında da çok popülerdir. İki sonsuzluk simgesinin birbiri üzerine gelecek şekilde örülmesiyle oluşturulur. Bu iki sonsuzluk sembolü, birlikte mükemmelliği ifade eder. İki şekilden biri sınırsız alanı, diğeri ise sınırsız süreyi olmak üzere; her ikisi de sonsuzluğun ayrı bölgelerini temsil eder. Tek başlarına da önem taşıyan bu kavramlar, birlikte mükemmelleşirler.

Geçmişten Bugüne

Sonsuzluk sembolü, Yunan çağlarının en eski dönemlerinden başlar. Yüzlerce yıl boyunca hiçbir şeye bağlı olmayan bir kavramı tarif etmek için kullanılmış bir fikirdir. Sonsuzluk kavramı matematik ve fizik gibi bilimlerde, birçok pratik ve teorik problemler için kullanılmaktadır. Yüzyıllar boyunca birçok kültürü ziyaret eden sonsuzluk kavramı, şimdilerde ise kolyeler için kullanılıyor.
Hiçbir son ve başlangıcın olmadığı sınırsız şeyleri temsil eden sonsuzluk sembolü, özellikle dövmelerde kullanılan Celtic Knot ile benzerlik göstermektedir.
celtic knot örnek görseli
Celtic Knot

Çiftler ve Aşk

Çiftler genellikle, takı ve dövme olarak sonsuzluk sembolüne harcama yaparlar. Böylelikle sonsuzluk sembolü, çiftlerin iki tarafı karşılayan uzun bağlantısını ve özverisini temsil eder.
Uzay ve zaman, erkek ve kadın her iki tarafın getirdiği her şey, kendi sınırsız dünyalarında iki sonsuz taahhüdün birleşmesidir. Uyumla dengelenen iki sonsuz dairenin parçaları, bağımsız ve birbirinin içine geçmiş hayatların ortakları arasındaki mükemmel dengeyi gösterir.
Çifte sonsuzluk kolyesi, boynunuza takacağınız mükemmel bir parça olup, bu özel bağlantıyı özel farkındalık ile kalbinize yakın tutabilirsiniz.

Sonsuzluk ve Çifte Sonsuzluk Arasındaki Farklar

  • Sonsuzluk; sınırsız ve bilinmeyen olasılıklar, sonsuz özlemlerin güzel ve güçlendirici anımsatıcısını ifade eder.
  • Çifte sonsuzluk; iki sonsuzluğun birleştirilmesi ve sonsuz mükemmeliyet fikrinin yaratılmasını ifade eder.
Birleştirilen iki sonsuzluk simgesi, sınırsız olanaklar için bir işarettir. Bu işaretlerin bir araya getirilmesi, daha fazla pozitiflik ve potansiyel için sonsuz alan yaratır.

Şöhreti

Çifte sonsuzluk sembolü, "İntikam" adlı TV dizisinin karakteri Emily Thorne (Amanda Clarke) tarafından beyaz camda görülmeye başlanmıştır. Dizide Emily'nin bu sembolü kullanmasının nedeni, babasının ona bıraktığı kutunun üzerinde bu işaretin yer almasıdır.
Bileğindeki dövme, çifte sonsuzluk sembolüdür ve babasının ona çocukluğunda söylediği gibi, sonsuzluğun sonsuzluğunda olan sevgisini temsil eder. Bu kurgu gerçek dünyada kendine, dövme ve mücevher dünyasında büyük ses getirecek bir yer edindirmiştir.

Çifte Sonsuzluk İçin Gelecek

Tek başına sonsuzluk simgesinin sonu yoktur ve sonsuz gerçeği temsil eder. Bu akım, dövme dünyasında da büyük başarı elde etti ve uzun yıllar moda oldu. Bununla birlikte çifte sonsuzluk sembolü, bir araya gelen iki sonsuz gerçeklik kavramıyla çok daha fazlasıdır. Bazıları tarafından hala keşfedilmemiş olsa da onu bulup keşfedenler tarafından sevilen bir yeniliktir.
Bu sembole sahip bir kolye, sevdiğiniz kişiye olan bağlılığınızı ve sevginizi ifade etmek için harika bir yoldur.

Bunları da Beğenebİlİrsİnİz

0 yorum

Facebook'da beğenİn