BONCUK KOLYE MODELLERİ İLE GÜNDELİK KIYAFETLERİ TAMAMLAMAK

Cumartesi, Ekim 07, 2017

Boncuk kolye modelleri ile gündelik kıyafetleri tamamlamak kapak

Kıyafetlerimize uygun olarak, günlük kullanım için uygun bir takı seçmek zor olabilir. Hatta bunu biraz daha abartırsak, bazı durumlarda bir arkadaşınızın kıyafetinizle uyumlu olabilecek bir takı ile gelmesini umutsuzca bekliyor olabilirsiniz. Bu makalemde sizlere bütçenizi fazla zorlamayan ve bu umutsuz bekleyişe düşmeden edinebileceğiniz, boncuk kolye modelleri ile nasıl gündelik kıyafetlerinizi uyumlu hale getirebileceğinize dair ipuçlarını paylaşacağım.

Gündelik takı söz konusu olduğunda, genelde ne giymeyi tercih edersiniz? Size birkaç kategori sunacağım. Bunlar içinden her geçen gün moda ipuçlarını takip ederek, tarzınızı ve kullanacağınız boncuk kolye modelleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Boncuk Kolye Modelleri ile Stil

Dikkat etmeniz gereken ilk şey gardırobunuzdaki boncuk kolye modelleri çeşididir. Hangisi nasıl bir stili temsil eder? Nasıl bir görüntü taşır? Ne tür bir yaşam biçimini yansıtır? Bu sorular içinde işte size kişiliğinize ayak uyduranı bulabilmeniz için birkaç seçenek:

Duygusallık

Her gün takmayı sevdiğiniz ya da asla çıkartmayı düşünmediğiniz bir kolyeniz mi var? Bir tasarıma duygusal olarak bağlı kaldıysanız biliyorum, onu çıkartmanız ve başka bir tanesi ile takas etmeniz zorlaşıyor. Hal böyle olunca, onunla başka bir şey eşleştirmek de zor olabiliyor. Sanırım burada anahtar, onu tamamlamak için duygusal yönünüzle dengeleyebileceğiniz model ya da modelleri bulmaktır.

Zerafet

Gece kıyafetlerinizde, özellikle saç ve makyajınızda ağır bir tarzı mı seçiyorsunuz? Ağır bir makyajınız var ise, basit bir boncuk kolye ekleyerek görünümü yumuşatmaya çalışın.

Duruş

Bazen basit kıyafetler giymeli ve aşırı derecede heyecan verici renkler ve desenler taşımayı düşünmekten vazgeçmeliyiz. Yapmaya çalışacağımız şey, takılarınızın öne çıkmasına ve onun narin duruşuyla, kıyafetinizin kibarlığını tamamlamasını sağlamaktır. Bahsettiğim takılar kolye, bileklik veya her ikisini de içeren bir takım olabilir. Yani halihazırda var olan bir bilekliği bir kolye ile eşleştirebilirsiniz. Tabii ki aşırıya kaçmamak şartıyla.

Boncuk Kolye Modelleri ile Konfor

Takınızın rahat olduğundan emin olmalısınız. Gün boyunca taşıyacağınız bu aksesuarınız eğer keskin kenarlara sahip veya çok ağırsa, sanki başkasının bir eşyasını üstünüzde taşıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Bunun içindir ki Nihal'in Rüyası boncuk kolye modelleri, kullanım kolaylığı düşünülerek olabildiğince hafif olarak tasarlanmıştır. Ürünlere ait sayfalarda var olan bilgilerde, ağırlıkları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.


Nihal'in Rüyası boncuk kolye modelleri bir kesit
Nihal'in Rüyası Boncuk Kolye Modelleri bir kesit

Bütçe

Ne kadar harcayabileceğinizi veya harcamak istediğinizi düşünün. Ardından bütçenizi karşılayabilecek mağazaları seçin. Bütçeniz yüksekse altın, pırlanta veya türevleri gibi materyallerin kullanıldığı aksesuarlara yönelebilirsiniz. Fakat daha küçük bütçeniz var ise kristal boncuk, kum boncuk ve miyuki tasarımlarından oluşan el yapımı takıları düşünebilirsiniz.

Kaç Parça Yeterli?

Mücevher kutunuz, her zaman güncellemeye ihtiyaç duyulan bir eşya gibi düşünülebilir. Bu düşünceye göre maksimum mücevher miktarı yoktur, fakat şahsen mücevher kutunuzun makul bir çeşitte kalmasından yanayım. Bu yüzden güvenilir ve tasarımları övgüye değer satıcıları seçerek makul çeşitte kalmasını sağlayabilirsiniz.

Mücevher kutusu
Mücevher kutunuz makul bir çeşitte kalmalı

Kategoriler

Her tasarım kategorisi için farklı türde tanımlamalar vardır. Ana kategoriler Kolye, Bileklik, Küpe, Yüzük ve bunların birkaçını barındıran Takımlardır.
Örneğin, zaman zaman farklı türde takılar satın alabilirsiniz. Birlikte satın almak zorunda kalmadan, bir küpe ile bileklik uyumlu hale getirilebilir. Sadece burada dikkat etmeniz gereken şudur; aynı tasarım kategorisini birlikte düşündüğünüzden emin olmasınız. Mesela; boncuk kolye modelleri ile rengine bağlı olarak taşlı altın bileklik güzel görünmeyebilir.

En yeni moda akımlarına ayak uydurun

Modayla ilgili olan, piyasadaki yeni tasarımlar hakkında bilgi veren dergi ve internet makalelerini takip etmeye çalışın. Boncuk kolye modelleri hakkındaki yeni akımları ve moda haberlerini elimden geldiğince derleyip sizlere sunma planım var.
Bunun haricinde bilinen, diğer yüksek tirajlı moda dergileri, en etkileyici ve en son haberleri ilk elde edenler arasındadır.
Bunu yapmakla, moda akımlarından ilk haberdar olanlardan olur; mağazalara gidip kıyafetlerinize gidebilecek en son takı modellerini seçebilirsiniz.

Bunları da Beğenebİlİrsİnİz

0 yorum

Facebook'da beğenİn